Test zimných pneumatík 235/60 R18 AutoBild 2018

9.10.2018

Redaktori magazínu AutoBild tentoraz potešia majiteľov vozidiel SUV. Na Audi Q5 otestovali 10 zimných pneumatík rozmeru 235/60 R18. Nechýbali plášte Continental, Pirelli či Nokian. Zoznam víťazov je navyše skutočne pestrý. Vyberú si z nich milovníci športovej jazdy aj ekonomicky zmýšľajúci vodiči.


Metodika testovania


Redakcia postupne obula 10 plášťov na Audi Q5 a otestovala ich priľnavosť na snehu, ľade a brzdnú dráhu na mokrej ceste. Na 1. mieste sa umiestnili 2 pneumatiky prémiovej triedy.

Goodyear UltraGrip Performance +, jeden zo šampiónov, komisárov uchvátil hlavne špičkovou jazdou na mokrej ceste. V zákrutách vynikal perfektnou priľnavosťou a na rovine okamžitými reakciami na prudké zatočenie volantom.


Na snehu síce pneumatika nepredviedla rovnaký výkon ako Nokian či Continental, vďaka krátkej brzdnej dráhe a bezpečnej jazde na mokrom povrchu ale Goodyear získal jasnú výhodu. Plášť navyše oceníte kvôli vysokému kilometrovému výkonu a komfortu jazdy.

Vybrať e-shop

Na mokrej ceste sa pneu Pirelli Scorpion Winter darilo rovnako ako Goodyear. Bezchybné reakcie pri riadení aj extrémna priľnavosť v zákrutách lákajú hlavne milovníkov športovej jazdy. Plášť síce nepatril k najvýkonnejším modelom na snehu, komisárov však bezpečne priviezol do cieľa.


Pirelli Scorpion Winter oceníte hlavne pre skvelé vlastnosti na suchu. V tejto disciplíne sa totiž pneumatika stala celkovým víťazom testu. Vďaka nízkej spotrebe paliva navyše plášť poteší aj ekonomicky zmýšľajúcich vodičov.

Vybrať e-shop

Bronzovú medailu získala prémiová pneu Continental WinterContact TS 850 P. Ako napovedá samotný názov, model je konštruovaný priamo pre vozidlá SUV. Vodiči preto ocenia vysokú odolnosť plášťa aj pri maximálnom zaťažení vozidla.


Pneumatike sa proti šampiónom darilo výborne na snehu, kde bezchybne reagovala na prudké brzdenie aj zatáčanie vo vysokých rýchlostiach. Komisári tiež pozitívne hodnotili nízku spotrebu paliva.

Vybrať e-shop

Pre vodičov hľadajúcich výbornú kvalitu za rozumné peniaze je ideálnym riešením Fulda Kristall Control HP 2. Pneumatika predviedla vyváženú jazdu za každých podmienok, čím urobila na komisárov veľký dojem.


Aj keď sa jedná o plášť nižšej triedy, značka spadá do koncernu Goodyear. Vďaka tomu si môžu byť vodiči istí, že pri výrobe dezénu boli použité tie najmodernejšie technológie. To potvrdzuje aj umiestnenie v teste. Fulda Kristall Control HP 2 skrátka konkuruje aj prémiovým značkám.

Vybrať e-shop


Tabuľka s výsledkami testu


Dezén Vybrať e-shop Hodnotenie
AutoBild
Sucho Mokro Sneh
Goodyear UltraGrip Performance +
 

príkladné 2 1- 2+
Pirelli Scorpion Winter
 

príkladné 2+ 1- 2
Continental WinterContact TS 850 P
dobré 2- 2+ 1-
Fulda Kristall Control HP 2
 

dobré 2 2+ 2+
5. Dunlop Winter Sport 5
 

dobré 2- 1- 2
5. Nokian WR SUV 4
dobré 2- 2- 1
7. Michelin Latitude Alpin 2
uspokojivé 3+ 2 2+
8. Achilles W101X
uspokojivé 2- 2- 2
8. Firestone Destination Winter
uspokojivé 3+ 3+ 1-
10. Toyo S954 Snowprox
uspokojivé 2- 2- 3+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-235-60-r-18-14135771.html