Test zimných pneumatík 225/55 R17 AutoBild 2017

13.10.2017

Kupujete zimné pneumatiky podľa nízkej ceny a skvelej reklamy? Odborníci to neodporúčajú. To potvrdzujú aj redaktori nemeckého magazínu AutoBild, ktorí každý rok nezávisle testujú dezény v náročných skúškach. Do hľadáčika si vzali tentoraz rozmer 225/55 R17. Ten je vhodný hlavne pre kompaktné SUV vozidlá. Tipnete si, ako si viedli čínske plášte proti overeným značkám?


Spôsob testovania


Komisári zmerali brzdnú dráhu na suchej, mokrej aj zasneženej ceste pri 10 modeloch. A výsledok ich prekvapil hneď na začiatku. Na snehu totiž najlepšie brzdila čínska pneumatika Pace Antarctica 5. Nenechajte sa však zmiasť. V zákrutách táto vzorka nedrží ani náhodou. Jazda na tejto pneumatike môže byť dokonca zdraviu nebezpečná. Aj preto skončila na poslednom 10. mieste. V ďalšej časti sa merala ochrana proti aquaplaningu, priľnavosť v zákrutách aj reakcie pri riadení. A práve tu zistíte, či stojí obutie za vašu pozornosť.


Krátka brzdná dráha nestačí


Najlepšie výsledky v brzdení na snehu a mokrom povrchu dosiahli pneumatiky Maxxis a Pace Antarctica 5. Pri výbere zimného obutia sa však riaďte aj ďalšími faktormi. Okamžité zastavenie ešte neznamená, že vás plášte podržia bezpečne do zákrut či ochránia proti aquaplaningu. "Výhodný" nákup pneu sa vám navyše predraží v konečnom súčte, keďže modely sa veľmi rýchlo opotrebujú.

Víťazom tohto testu sa právom stala pneumatika Goodyear UltraGrip Performance+. Tá perfektne zaberá na snehu, drží na mokrej vozovke aj v zákrutách a na suchu reaguje okamžite. Túto pneumatiku rozhodne odporúčame aj kvôli vysokému kilometrovému nájazdu. Práve tým sú dezény od značky Goodyear známe.

Vybrať e-shop

Veľmi vyvážené jazdné vlastnosti už tradične predviedla pneumatika Continental WinterContact TS 850 P. Okrem veľmi slušnej brzdnej dráhy plášť vyniká aj výbornou odozvou pri riadení. V tomto rozmere však svojimi výkonmi na víťaza testu nestačila.

Vybrať e-shop


Druhé miesto:

Michelin Alpin 5

Aj keď skončila pneu Michelin Alpin 5 na 3. priečke, rozhodne stojí za vašu pozornosť. Táto značka pneumatík totiž vyniká bezkonkurenčným kilometrovým nájazdom, vďaka čomu sa maximalizuje návratnosť vašej investície. Vzorka vás navyše špičkovo ochráni proti aquaplaningu a drží perfektne v každej zákrute.

Vybrať e-shop


Tabuľka s výsledkami testu


Dezén Vybrať e-shop Hodnotenie
AutoBild
Sucho Mokro Sneh
Goodyear UltraGrip Performance +
príkladné 2 1- 1-
Continental WinterContact TS 850 P
 

príkladné 2 2+ 1-
Michelin Alpin 5
 

príkladné 2 1- 2+
4. Pirelli Winter 210 SottoZero III
 

príkladné 2 1- 2
5. Bridgestone Blizzak LM001
 

dobré 2+ 2 2
6. Hankook W320 Winter i*cept Evo 2
 

uspokojivé 2- 2 2
7. Vredestein Wintrac Xtreme
uspokojivé 2- 1- 3+
8. Kumho WP71 WinterCraft
 

uspokojivé 2- 2- 2
9. Maxxis Arctictrekker WP-05
neodporúčané 2- 3 2-
10. Pace Antarctica 5
neodporúčané 3+ 4+ 2+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-2017-225-55-r-17-12673025.html