Test letných pneumatík 255/55 R18 AutoBild 2020

7.3.2020

Nemecký magazín AutoBild nemusíme vodičom predstavovať. Jeho redaktori pravidelne prinášajú vodičom objektívne hodnotenie pneumatík vo všetkých cenových triedach. Ďalší test roku 2020 je cielený na majitelov vozidiel SUV a 4 × 4 s rozmerom 255/55 R18. Viete, aký dezén brzdí najlepšie na mokrej ceste?


Komisári porovnali 10 modelov v rozmere 255/55 R18, ktoré sa obúvajú napríklad na vozidlách BMW X5, Mercedes GLE, Audi Q7 či VW Touareg. V teste vidíme plášte strednej a prémiovej triedy. Ako prvá je testovaná brzdná dráha na mokrom povrchu, kde najhoršia značka testu Lexani LX-THIRTY zastavuje pri rýchlosti 100 km/h až po 68,3 metroch. Pre porovnanie Michelin zabrzdil pri rovnakej rýchlosti po 46,4 metroch. Uhádnete, ako dopadlo konečné poradie?

Rok 2020 prináša značke Michelin jeden úspech za druhým. V poradí sa jedná už o piaty test, v ktorom francúzsky dezén stojí na stupienku víťazov. A v čom vyniká? Krátka brzdná dráha, špičková ochrana proti aquaplaningu aj perfektná priľnavosť v zákrutách. Model ocenia všetci vodiči, pre ktorých je bezpečnosť na prvom mieste.

Vybrať e-shop

Druhé miesto získala pneu Dunlop SP Sport Maxx RT 2, ktorá predvádza spoľahlivú jazdu na mokrej a suchej ceste. Na víťazný Michelin síce nestačí ani v jednej z disciplín. Aj napriek tomu sa jedná o kvalitný plášť a my ho rozhodne odporúčame.

Vybrať e-shop

Vynikajúci pomer ceny a výkonu prináša pneu Vredestein Ultrac Satin, ktorá vyniká skvelou odozvou pri riadení na mokrej ceste. Komisári chvália aj nízku hlučnosť a valivý odpor, vďaka ktorému dezén šetrí palivo. Plášť pokrivkáva iba v trakcii na štrku.

Vybrať e-shop

Najvyšší výkon na svahoch a presné správanie pri riadení na suchej ceste prináša pneu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. Plášť perfektne brzdí a pri jazde je veľmi komfortný. Dezén predvádza slabší výkon iba na mokrej lúke.

Vybrať e-shop

Piate miesto patrí pneu Pirelli Scorpion Verde s vysokou stabilitou a perfektným správaním aj vo vysokých rýchlostiach. Dezén je tichý a výborne sa hodí k športovej jazde. V teréne však dosahuje len priemerných výsledkov.

Vybrať e-shop


Šieste miesto:

Barum Bravuris 5HM

Českú klasiku ocenia hlavne vodiči, ktorí hľadajú skvelý výkon za nízku cenu. Pneu Barum Bravuris 5HM predvádza vysokú trakciu na štrku a piesku, perfektne sa prispôsobí nerovnosti povrchu a šetrí pri jazde palivo. Priemerné bodovanie plášť získal za dlhšiu brzdnú dráhu na mokrom povrchu.

Vybrať e-shop


Tabuľka s výsledkami testu


Dezén Vybrať e-shop Hodnotenie
AutoBild
Sucho Mokro Terén
Michelin Pilot Sport 4
 

príkladné 2+ 1- 1-
Dunlop SP Sport Maxx RT 2
 

príkladné 2 2+ 2
Vredestein Ultrac Satin
 

príkladné 2 2 2
4. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3
 

dobré 2+ 2 2-
5. Pirelli Scorpion Verde
 

dobré 2 2 2-
6. Barum Bravuris 5HM
 

uspokojivé 2 2- 2
6. Maxxis Victra Sport 5 VS5
uspokojivé 2 2- 2
8. Cooper Zeon 4xS Sport
uspokojivé 2 3+ 2
8. Nokian PowerProof
 

uspokojivé 2 2- 2-
10. Lexani LX-Thirty
neodporúčané 3 4+ 3+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2020-255-55-r-18-16505135.html