Test letných pneumatík 245/35 R19 AutoBild 2020

15.3.2020

Netradičné porovnanie letných pneu prinášajú v roku 2020 redaktori magazínu AutoBild, ktorí preverili rovno dva rozmery 245/35 R19 a 265/35 R19. Test je navyše unikátny aj výškou testovaných dezénov, ktoré spadajú do kategórie nízkoprofiloviek. Preto ho ocenia hlavne vášniví milovníci športovej jazdy a elegantného dizajnu. A rozhodne je z čoho vyberať!


Komisári k testovaniu 9 modelov na pretekárskom okruhu vybrali športové vozidlo Mercedes-Benz C 63 AMG. V disciplínach na mokrom a suchom povrchu si najhoršie vedie pneu Nankang Noble Sport NS-20, ktorá absolútne zlyháva pri brzdení. Body si nepripisuje ani za stabilitu a reakcie pri riadení, v ktorých by športová guma mala vynikať. Pomyselný klinček do rakvy potom čínsky dezén získava za vysokú spotrebu paliva, čo ho posiela na posledné miesto.

Na dezény Continental počujeme v nezávislých testoch z roku 2020 zatiaľ len samú chválu. Tento rok je to už po štvrtýkrát, čo sa nemecká značka umiestnila na stupienku víťazov. Perfektná odozva pri riadení, krátka brzdná dráha na suchu, vysoká stabilita v zákrutách na mokrom povrchu, špičková ochrana proti aquaplaningu. To sú jazdné vlastnosti, ktoré nároční vodiči očakávajú od pneumatík. A model SportContact 6 im to dopraje na 100%.

Vybrať e-shop

Zlatá a strieborná medaila tentoraz patrí spoločne s Continentalom aj pneumatike Michelin Pilot Sport 4. A nás to rozhodne neprekvapuje. Francúzsky model v roku 2020 predvádza, v čom spočíva jeho silná stránka. Rovnako ako v teste brzdnej dráhy 245/45 R18 AutoBild 2020 vyniká najkratšou brzdnou dráhou. Body navyše pridáva za fantastické vlastnosti na suchom i mokrom asfalte. Za športový plášť si síce priplatíte, čo ale možno čakať, keď dominuje na ceste vo všetkých disciplínach.

Vybrať e-shop

Premiéry sa dočkala novinka roku 2019 Goodyear Eagle F1 SuperSport, ktorá si za výnimočné správanie v zákrutách vyslúžila bronzovú medailu. Krátka brzdná dráha na suchej aj mokrej vozovke, perfektná stabilita vo vysokých rýchlostiach a maximálny komfort pri jazde. To sú skrátka jazdné vlastnosti, ktoré ocení každý milovník divokej jazdy.

Vybrať e-shop

Veľkým prekvapením bola pre komisárov pneumatika strednej triedy Hankook K117 Ventus S1 Evo 2, ktorá prináša vodičom perfektný pomer medzi cenou a výkonom. Plášť si totiž vedie dobre v disciplínach na suchom i mokrom asfalte, drží v zákrutách a šetrí palivo. A obstarávacie náklady? Pokojne aj o niekoľko desiatok eur menej za kus ako u Michelinu. Za nás je to jasná výhoda pre ekonomicky zmýšľajúcich vodičov, ktorým ale záleží na bezpečí.

Vybrať e-shop

Posledným kandidátom na prezutie v roku 2020 je za nás pneu Vredestein Ultrac Vort, ktorá rovnako ako Hankook vyniká slušným pomerom medzi cenou a výkonom. Model jazdí bezpečne na suchu a rýchlo odvádza vodu. Navyše brzdí na výbornú. Plášte strednej triedy za dostupnú cenu sú skrátka atraktívne a my sme zvedaví, čo predvedú v testoch najčastejších rozmerov.

Vybrať e-shop


Tabuľka s výsledkami testu


Dezén Vybrať e-shop Hodnotenie
AutoBild
Sucho Mokro
Continental SportContact 6
 

príkladné 1- 2+
Michelin Pilot Sport 4
 

príkladné 1- 2+
Goodyear Eagle F1 SuperSport
 

dobré 2 2+
4. Hankook K117 Ventus S1 Evo 2
 

dobré 2 2
4. Vredestein Ultrac Vorti
dobré 2 2
6. Falken Azenis FK510
 

uspokojivé 2- 1-
7. Yokohama V105 Advan Sport
uspokojivé 2 2-
8. Toyo Proxes Sport
 

uspokojivé 2- 2-
9. Nankang Noble Sport NS-20
neodporúčané 3- 4+

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2020-245-35-265-35-r-19-16524025.html