Test letných pneumatík 245/30 R20 AutoBild 2018

9.3.2018

Testom letných pneumatík so zameraním na športové pneu v rozmere 245/30 R20 dávame zbohom končiacej zimnej sezóne a vďaka AutoBildu si môžeme lepšie vybrať z ôsmich testovaných dezénov. Z toho boli štyri prémiové plášte z ktorých vzišiel aj víťaz Michelin Pilot Sport 4. Naopak najhoršie si viedla Taiwanská pneu Nankang Noble Sport NS-20, ktorú AutoBild ohodnotil ako "neodporúčanú".


TOP 3 = Michelin, GoodYear a Hankook


Päť kandidátov, pod mikroskopom komisárov, získalo hodnotenie "príkladný", kde okrem prémiových značiek ako Michelin, GoodYear alebo Continental nájdete aj pneumatiky zo strednej triedy od Hankooku a Vredesteinu. Prekvapením testu je pneu od Bridgestone Potenza S001, ktorá dostala známku „uspokojivá“ a nezmestila sa tak do prvej výhernej skupiny. Test bol zložený z deviatich disciplín. Išlo hlavne o klasické porovnávacie disciplíny ako je brzdenie a jazda na mokrom a suchom svahu. Hodnotenie a tabuľka testu vychádza z porovnania pneumatík ponúkajúcich najlepší kompromis, pokiaľ ide o bezpečnosť, športovú jazdu a radosť z jazdy s vyváženým výkonom na vysokej úrovni.

Celý test vyhrala pneumatika Pilot Sport 4 so známkou "príkladná" od pneu giganta Michelin. Svoje víťazstvo si zaistila predovšetkým ako odborník na suchú vozovku so športovými a dynamickými vlastnosťami pri ovládaní počas jazdy. V teste tiež obstála vďaka vyváženému výkonu na mokrých svahoch a príkladnej krátkej brzdnej dráhe na mokrých a suchých cestách.


Výnimočný zážitok z jazdy. Aj tak je možné popísať výkon tejto pneumatiky v teste. Výborný kombinovaný výkon a maximálna trvanlivosť je však odrazená na cene, ktorá môže (ale nemusí) byť jediným negatívom tejto pneumatiky, inak nie je čo vytknúť.

Vybrať e-shop

Na druhé miesto v teste sa dostala pneu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2. Na víťaza stráca body v jazde a brzdení za mokra a priemernou priľnavosťou na suchých svahoch. Celkovo je hodnotená ako športová pneumatika s presvedčivo vyváženým výkonom na vysokej úrovni. Krátke brzdné dráhy za dažďa aj za sucha a dobré jazdné správanie pri zatáčaní. Oproti Michelinu nižšia cenová kategória.

Vybrať e-shop

Tretiu priečku obsadila pneu Hankook K127 Ventus S1 Evo 3 ako vyvážená športová pneumatika s presvedčivým jazdným správaním na mokrých aj suchých svahoch. Ďalšou z predností je športovo-dynamická odozva pri riadení a krátke brzdné dráhy vo všetkých poveternostných podmienkach. Pneumatika sa môže pochváliť dobrým pomerom cena vs. výkon. Naopak, slabinou je priemerný výkon pri aquaplaningu.

Vybrať e-shop


Tabuľka s výsledkami testu


Dezén Vybrať e-shop Hodnotenie
AutoBild
Sucho Mokro
Michelin Pilot Sport 4
 

príkladné 2+ 1-
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2
 

príkladné 2 2+
Hankook K127 Ventus S1 Evo 3
 

príkladné 2+ 2
4. Vredestein Ultrac Vorti
príkladné 2+ 2
5. Continental SportContact 6
 

príkladné 2 2
6. Bridgestone Potenza S001
uspokojivé 2 3+
7. Kumho PS71
podmienene
odporúčané
2- 3
8. Nankang Noble Sport NS-20
neodporúčané 3+ 4

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2018-245-35-r-19-265-35-r19-245-30-r-20-13373795.html