Test letných pneumatík 245/35 R19 AutoBild 2018

9.3.2018

Že sú nízkoprofilové športové pneu trendom, ukazuje aj zameranie hneď niekoľkých testov AutoBildu v tomto roku. V tomto teste sa pozrieme na rozmer 245/35 R19, ktorý sedí napríklad vozidlám ako sú Škoda OCTAVIA Scout, Škoda YETI, BMW 5, Audi A6, Peugeot 407 SW, Mercedes Benz CLS, Ford GALAXY ai. Test obsahuje "len" šesť typov pneumatík, takže výber je jednoduchý a prehľadný od víťaza Continental SportContact 6 po posledný Nankang Noble Sport NS-20.


Prvé tri miesta obsadili dve prémiové a jedna pneu strednej triedy


Zo šiestich testovaných pneu získali tri označenie "príkladné", okrem víťaza (Continental) sa jedná tiež o značky Michelin a Hankook. Pneu od Falken dostala hodnotenie "dobré". Posledné dve značky spadajú už do tej horšej polovice s označením "uspokojivé" pre Toyo a "neodporúčané" pre už spomínaný Nankang. Testovanie pneumatík prebiehalo v rámci niekoľkých disciplín. Hlavné disciplíny na porovnávanie výkonov u AutoBildu sú brzdenie a jazda na mokrom a suchom teréne. Komplexné hodnotenie výkonov v teste vychádza z porovnania pneumatík na základe najlepšieho kompromisu, pokiaľ ide o bezpečnosť, športovú jazdu a radosť z jazdy s vyváženým výkonom na vysokej úrovni.

Víťaz testu, pneumatika SportContact 6 od nemeckej značky Continental, dosiahol najlepšie výsledky predovšetkým výkonom pri precíznom riadení a športovo dynamickej jazde na mokrom aj suchom povrchu, kde je zo všetkých testovaných úplne najlepší. Môže sa pochváliť výbornou priľnavosťou k vozovke, ktorá aj vo veľkých rýchlostiach zaisťuje stabilitu vozidla a krátke brzdné dráhy. Záporom môže byť iba priemerný valivý odpor, ktorý ale väčšinou nie je až tak dôležitý pre nadšencov rýchlych vozidiel a športovej jazdy.

Vybrať e-shop

Kórejský Hankook K117 Ventus S1 Evo 2 sa dostal na druhé miesto vďaka najviac vyváženému výkonu v teste brzdných dráh na suchej a mokrej vozovke a presnou odozvou pri riadení aj vo vyšších rýchlostiach. Je to jediný zástupca strednej triedy na stupni víťazov a oproti prémiovým konkurentom ponúka zásadne lepší pomer cena/výkon.

Vybrať e-shop

Víťaznú trojicu uzatvára prémiová pneumatika Michelin Pilot Sport 4. Aj tento model sa pýši vyváženým výkonom ako na mokrom povrchu, tak aj pri brzdení na suchom povrchu. Jazdný komfort zaistí vysoko presné riadenie a vynikajúci výkon v zákrutách. Vďaka technológii Michelin Dynamic Response Technology sa pneumatika nepretržite prispôsobuje vozovke aj pri vysokých rýchlostiach. Značka Michelin je tiež známa pre svoj výborný kilometrový nájazd a svoju dlhovekosť ako dezénu, tak celkovej pneumatiky, bez väčšej straty na kvalite vlastností pneumatiky. Negatívum pre niektorých vodičov môže byť vyššia cena.

Vybrať e-shop


Tabuľka s výsledkami testu


Dezén Vybrať e-shop Hodnotenie
AutoBild
Sucho Mokro
Continental SportContact 6
 

príkladné 1- 2+
Hankook K117 Ventus S1 Evo 2
 

príkladné 2+ 2
Michelin Pilot Sport 4
 

príkladné 2+ 2
4. Falken Azenis FK510
 

dobré 2- 1-
5. Toyo Proxes Sport
 

uspokojivé 3+ 2-
6. Nankang Noble Sport NS-20
neodporúčané 3- 4

zdroj: https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-2018-245-35-r-19-265-35-r19-245-30-r-20-13373795.html